HLAVNÉ

NADSTAVBOVÉ
ŠTÚDIÁ

Možnosti štúdia

Vážení rodičia, výchovní poradcovia, žiaci základných škôl a záujemci o nadstavbové formy štúdia

Tak ako každý rok, i teraz Vás chceme informovať o Združenej strednej odbornej škole v Púchove, ktorá v súčasnosti zabezpečuje odbornú stredoškolskú prípravu pre viac ako 1100 žiakov všetkých foriem štúdia.

Ako už je všeobecne známe, Združená stredná odborná škola zahŕňa 4 bývalé právne školské subjekty a to SPŠ Púchov, ktorá sa k 1.9.1996 zlúčila s SPŠCH Púchov. Od 1.9. 2000 sa k týmto subjektom pričlenilo SOU Matador a. s. Púchov a od 1.9.2005 i vyradená ZSŚ odevná Púchov. Týmto spájaním a zlučovaním škôl vznikol v regióne Púchov právny školský subjekt, ktorého hlavným cieľom je vysokoodborná stredoškolská príprava absolventov v takom rozsahu, aby po ukončení štúdia si našli uplatnenie v zamestnaní v Púchove, alebo v blízkom regióne. Zároveň je cieľom školy pripraviť absolventov, aby si mohli bez problémov ihneď zvyšovať kvalifikáciu v nadstavbových formách štúdia, alebo pokračovať v štúdiu na FPT Púchov, alebo na niektorých iných vysokých školách v blízkom regióne, SR, ČR, alebo v zahraničí. K 1.9.2006 má škola 1119 žiakov a celý výchovno-vzdelávací proces zabezpečuje 102 pedagogických zamestnancov. Celkovo má škola 142 zamestnancov.

ZSOŠ Púchov má v správe 12 budov a výuka sa realizuje na 3 strediskách školy a to na stredisku Inštitútu vzdelávania pri Matador a.s. Púchov, stredisku Kolonka – Púchov a na stredisku Svätoplukova ul. . ZSOŠ Púchov pre svoj vzdelávací proces využíva vlastné odborné učebne a pracoviská, Matador a.s. Púchov, Makyta a.s. Púchov, ale i ostatné podniky a subjekty v regióne Púchov a v blízkom okolí.

Vážení absolventi 9. ročníkov ,

verím, že v tomto poslednom ročníku na základnej škole urobíte všetko preto, aby ste dosiahli v šk. r. 2008/2009, čo najlepšie výchovno-vzdelávacie výsledky a od 01.09.2009 rozšírili počty žiakov v ZSOŠ Púchov.

Ďakujem
          Ing. Miroslav Hamšík