UČEBNÉ

3178 0               výroba konfekcie
                           2-ročný odbor

2466 2 02 mechanik opravár – stroje a zariadenia

Dĺžka štúdia: 3 roky, štúdium je ukončené výučným listom. Je určené pre chlapcov.

Vyučovacie predmety:

* všeobecnovzdelávacie predmety: slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, občianska náuka, dejepis, etická výchova/ náboženská výchova, matematika, fyzika, informatika, základy ekológie, telesná výchova

* odborné predmety: ekonomika a organizácia, technické kreslenie, strojárska technológia, strojníctvo, technológia, výrobná technológia,  stroje a zariadenia, technológia opráv

Uplatnenie po skončení školy:

Absolvent tohto učebného odboru bude ovládať ručné a čiastočne aj strojové spracovanie technických materiálov a základy  zvárania elektrickým oblúkom a plameňom. Bude poznať konštrukciu a funkciu gumárenských strojov a zariadení, na ktorých vykonáva údržbu a opravy. Bude ovládať meracie a kontrolné zariadenia.

Po úspešnom absolvovaní záverečnej skúšky môžu absolventi tohto učebného odboru pokračovať v nadstavbovom štúdiu v študijnom odbore strojárstvo.

3152 2 05 krajčír- služby a poradenstvo

Dĺžka štúdia: 3- ročný učebný odbor umožňuje žiakovi dosiahnuť stredné odborné vzdelanie ISCED 2. Po úspešnom vykonaní záverečnej skúšky žiak získa výučného listu.

Vyučovacie predmety:

* všeobecnovzdelávacie predmety: slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, občianska náuka, dejepis, etická výchova/ náboženská výchova, matematika, chémia, informatika, základy ekológie, telesná výchova

* odborné predmety: základy komunikácie, úvod do sveta práce, móda a štýl, ekonomika a organizácia, tovaroznalectvo, strihové úpravy, odborný výcvik.

Uplatnenie po skončení školy

Nový učebný odbor, ktorý vychádza z potrieb a požiadaviek trhu práce.

Absolvent tohto učebného odboru môže pracovať v módnom salóne a v odevnej firme pri výrobe odevov, v sklade hotových výrobkov a v sklade základného a pomocného materiálu a drobnej prípravy. Zároveň získa zručnosti, ktoré mu umožnia zamestnať sa v obchode a vykonávať prácu asistenta predaja odevných výrobkov  a materiálov. Vie poradiť zákazníkovi s výberom vhodného odevného výrobku a doplnku a poskytnúť služby súvisiace s módou a módnymi trendmi.

V súvislosti s predchádzajúcim, absolvent vie kvalifikovane vykonávať odborné práce vo výrobe odevov, ale aj autopoťahov a technickej konfekcie.

Po úspešnom absolvovaní záverečnej skúšky môžu absolventi tohto učebného odboru pokračovať v nadstavbovom štúdiu v študijnom odbore odevníctvo

3178 0 výroba konfekcie

Dĺžka štúdia: 2- ročný učebný odbor je určený pre dievčatá a chlapcov, ktorí ukončili ZŠ v nižšom ako v 9. ročníku. Učebný odbor poskytuje stupeň vzdelania na úrovni ISCED 1. Žiak získa vysvedčenie o záverečnej skúške.

Vyučovacie predmety:

* všeobecnovzdelávacie predmety: slovenský jazyk a literatúra,   občianska náuka, etická výchova/ náboženská výchova, matematika,  telesná výchova

* odborné predmety: odborný výcvik.

Uplatnenie po skončení školy

Absolvent tohto učebného odboru je odborný pracovník so základným odborným vzdelaním schopný vykonávať jednoduché práce v zákazkovej i priemyselnej výrobe, dokáže ušiť jednoduchý výrobok, samostatne vykonávať jednoduché operácie pri výrobe odevov a technickej konfekcie, vykonávať jednoduché opravy odevov, dokáže obsluhovať jednoduché stroje v spájacom procese, tepelnotvarovacom  a dokončovacom procese, pracovať ako pracovník v sklade hotových výrobkov a v sklade základného a pomocného materiálu. Po úspešnom ukončení 9. ročníka ZŠ má možnosť ďalšieho vzdelávania v 3- ročnom učebnom odbore a môže získať vyučný list.